26 marca 2024r. ósmoklasiści z gminnych szkół podstawowych, mieli okazję uczestniczyć w I Szkolnych Targach Edukacyjnych – To Twój wybór, to Twój czas,  które zorganizowane zostały w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju.

Pomysłodawczynią i organizatorką targów była pani Agnieszka Wełnińska, która pełni funkcję doradcy zawodowego w większości szkół podstawowych w naszej gminie.

Targi Edukacyjne to największe wydarzenie o tym charakterze zorganizowane do tej pory w połczyńskich szkołach podstawowych, podczas którego na uczestników czekało mnóstwo inspiracji i informacji. Uczniowie podczas targów zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną różnych placówek z powiatu świdwińskiego, jak również spoza niego. Dowiedzieli się, jakie możliwości kształcenia czekają na nich w tych placówkach. Przeprowadzili rozmowy z nauczycielami oraz uczniami szkół, które uczestniczyły w targach. Młodzież uzyskała szereg przydatnych informacji o nowoczesnej edukacji oraz zapoznała się ze sprzętem szkoleniowym. Ósmoklasiści  odkryli fascynujące ścieżki zawodowe i poznali perspektywy rozwoju w różnych branżach.

Swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2024/2025 zaprezentowały:

Zespół Szkół w Połczynie-Zdroju

Zespół Szkół im. W.Broniewskiego w Świdwinie

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdwinie

Zespół Szkół w Czaplinku

Zespół Szkół nr 7 w Białym Borze

Liceum Ogólnokształcące w Tychowie

Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu

Zespół Szkół Morskich w Darłowie

W targach wzięli udział uczniowie klas ósmych wraz z ich opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza  w Połczynie-Zdroju, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Połczynie-Zdroju oraz Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bolkowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i wystawcom za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę, jaką razem stworzyliście. Ósmoklasistom życzymy samych trafnych decyzji co do wyboru przyszłej szkoły. Liczymy na to, że targi edukacyjne wpiszą się już na stałe do kalendarza szkolnych imprez. Do zobaczenia za rok.