Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Nasza szkoła przyłączyła się w tym roku  do obchodów tego wydarzenia, którego koordynatorem była Polska Akcja Humanitarna. Ideą akcji było uświadomienie  uczniom, że ponad 2 miliardy ludzi  na świecie żyje bez dostępu do  czystej wody pitnej w domu. Styl życia społeczeństw wysoko rozwiniętych spowodował, że otaczamy się przedmiotami, które w większości powstają z surowców pochodzących i produkowanych  w różnych, często odległych częściach  świata. Ubrania, elektronika, jedzenie, meble, opakowania, powodują zużycie ogromnej ilości wody. Zależało nam, aby wybrzmiał globalny aspekt tego tematu i aby pokazać powiązania, których jesteśmy częścią.

W klasach piątych i szóstych przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem prezentacji i filmów, które miały na celu wskazać, co to jest „ślad wodny” i jakie działania możemy wdrożyć w nasze codzienne czynności, aby  ślad wodny zmniejszyć. W wybranych  klasach starszych wykorzystano zaproponowane przez PAH scenariusze i quizy. Uczniowie wykonali również  plakat tematyczny, który został zaprezentowany na wystawie w holu szkoły.

Opiekun: Wioletta Michalska-Stępień