Ostatni tydzień nauki w Szkole Podstawowej nr1 im. Adama Mickiewicza
w Połczynie – Zdroju obfitował w świąteczne atrakcje. Zorganizowana wystawa szopek krakowskich, które uczniowie klas 4-6 zbudowali z materiałów wtórnych na zajęciach techniki, wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji.
               Społeczność szkolna przeniosła się na chwilę do Krakowa. Warto przypomnieć, że 29 listopada 2018 roku krakowskie szopkarstwo trafiło na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Szopka krakowska jest twórczym przedstawieniem sceny narodzin Jezusa Chrystusa w otoczeniu nawiązującym do architektury i tradycji Krakowa. Chcieliśmy w ten sposób zainteresować tradycją nowe pokolenia. Składamy serdeczne podziękowania Caritas przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Połczynie-Zdroju za finansowe wsparcie, które przeznaczyliśmy na świąteczne słodkości.