W październiku z inicjatywy pani Agnieszki – naszej szkolnej doradczyni zawodowej, w szkole miał miejsce już po raz piąty Tydzień Uczniowskiej SuperMocy, podczas którego zostały zorganizowane zajęcia, gry i zabawy, w czasie których uczniowie mieli szansę poznać siebie, a przede wszystkim swoje mocne strony.

Dlaczego ważne jest, aby każdy potrafił wskazać swoje „SuperMoce”?

Warto znać swoje umiejętności, mocne cechy charakteru – to często dodaje skrzydeł, pobudza do działania, motywuje, powoduje, że zaczynamy wierzyć we własne możliwości.

Co działo się w szkole w ramach TUS?

Celem projektu było zwrócenie uwagi uczniom na wykorzystanie  i zagospodarowanie czasu w jak najlepszy i najbardziej efektywny sposób. Każdego dnia uczniowie  mieli do wykonana zadania – wyzwania, na temat pożeraczy czasu, życiowych celów, codziennych nawyków. Ponadto uczniowie wyszukiwali ciekawe cytaty dotyczące upływającego czasu, zaznaczali na tarczach zegarowych ich typowy dzień z uwzględnieniem ile trwają poszczególne czynności, tworzyli korony  – stając się królowymi i królami własnego czasu.

Czego nauczyli się uczestnicy TUS?

W efekcie podjętych działań uczniowie mogli odkryć swoje mocne strony, budowali poczucie własnej wartości, wzmacniali siebie i swój pozytywny wizerunek. Dzięki Tygodniowi SuperMocy uczniowie Jedynki nauczyli się jak efektywnie zarządzać swoim własnym czasem.

Czcionka
Kontrast