„Kibicuj z Klasą” Nasi uczniowie na meczach Lecha Poznań i Legii Warszawa

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję dwukrotnie kibicować swoim ulubionym klubom piłkarskim na meczach wyjazdowych w Poznaniu i Warszawie.

W piątek 6 października 2023r, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Połczynie – Zdroju kibicowała podczas meczu ekstraklasy piłki nożnej Lechowi Poznań. Wyjazd odbył się w ramach akcji „Kibicuj z Klasą”. Lech Poznań zwyciężył w tym dniu z Puszczą Niepołomice 4:1. Brawo Kolejorz! Na Bułgarską w ten wieczór przyszło ponad 25 tysięcy kibiców.

Ligowym klasykiem w PKO Ekstraklasy nazywamy spotkania Legii Warszawa z Lechem Poznań. Nie mogło nas zabraknąć i tam!!!  Pierwsze w tym sezonie spotkanie odbyło się w  sobotę, 12 listopada.

Z tego powodu Legia przygotowała specjalną oprawę, która poprzedziła początek meczu. Stadion warszawskiego klubu obrał barwy narodowe, a wszystko w celu upamiętnienia wydarzenia, jakim było  dzień wcześniej Święto Niepodległości. W czasie całego sportowego wydarzenia mogliśmy kształtować aspekt historyczny, patriotyczny i wychowawczy.

Ponadto wybrzmiała pieśń „My, Pierwsza Brygada”, przy której na boisku pojawiła się orkiestra wojskowa z którą odśpiewaliśmy również Mazurka Dąbrowskiego. Później natomiast, jak co każde domowe spotkanie w Warszawie, usłyszeliśmy hymn Legii.

Podczas przerwy w klasyku polskiej ligi Legia Warszawa kontra Lech Poznań, żeńska drużyna Legia Ladies zaprezentowały kibicom trofeum – HYDRO ENERGY Mazowiecki Puchar Polski Kobiet!

Piłkarki nie tylko świętowały swoje zwycięstwo, ale również miały okazję wspólnie z kibicami oglądać mecz w Premium Clubie.

To jeszcze nie wszystko! Tego wieczoru byliśmy świadkami historycznego momentu – po raz pierwszy w historii zawodniczka Legia Ladies została uhonorowana koszulką na naszym stadionie.

Amelia Przybylska, strzelając 100 goli w barwach Legii, pokazała, że piłka nożna to nie tylko gra, ale i pasja, która pcha nas do przekraczania kolejnych granic. Koszulkę przekazali Amelii Członkowie Zarządu Legia Soccer Schools Adam Orlikowski i Marcin Harasimowicz.

Justyna i Paweł Szpak

 

Czcionka
Kontrast