Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza tegoroczna absolwentka, reprezentująca szkołę m.in. w piłce nożnej żeńskiej dostała powołanie do 2- ligowego zespołu żenskiego UKS VICTORIA SIANÓW, z którego wywodzi się pierwsza reprezentatka Polski Anna Bocian, promująca żeński futbol. 
 
Już od kilku miesięcy Julia ma okazję podnosić swoje umiejętności i rozwijać piłkarskie skrzydła właśnie w Sianowie.
 
Nasza absolwentka zawsze aktywnie reprezentowała szkołę w turniejach szkolnych na szczeblu gminy, powiatu i województwa w piłce nożnej, unihokeju, lekkoatletyce, tenisie stołowym czy badmintonie. 
 
Poza szkolnymi rozgrywkami sportowymi z kalendarza Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, Julia Turowska rozwijała swoje umiejętności w barwach połczyńskiego Lokalnego Stowarzyszenia Salezjańskiej Organizacji Sportowej, gdzie też wraz z koleżankami z drużyny (Natalią Bobrowska, Gabrielą Gemzą, Mileną Król, Pauliną Fogel, Valerią Borodiną, Wiktorią Szpak, Wiktorią Kozieł, Mają Babską, Zosią Steciak, Joanną Chilla-Kowalską, Marią Szymańską, Mają Wilniewicz, Anną Matusiak, Julią Kostoń) miała okazję gry i reprezentowania swojej lokalnej małej Ojczyzny na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w różnych miejscach Polski zdobywając swoje pierwsze medale, statuetki i drużynowe trofea. 
 
Talent, pasja i determinacja z jaką Julia pokazywała się na boiskach sprawiły, że została zauważona i powołana do dalszej pracy nad swoim talentem.
 
Julia swoją piłkarską przygodę zaczynała w barwach połczyńskiego Salosu pod okiem nauczycieli i trenerów Pawła i Justyny Szpak.
 
Mamy nadzieję, że to dopiero początek poważnej piłkarskiej przygody i już niebawem zobaczymy Julię ze złotymi medalami, a z czasem w polskiej reprezentacji.
 
Gratulujemy wyróżnienia i trzymamy kciuki za sukcesy i spełnianie sportowych marzeń❗
Czcionka
Kontrast