Finaliści Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea

Konkurs ten przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 4 000 szkół. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły mieliśmy dwóch finalistów. Byli to Alicja Górska z kl. VI a oraz Franciszek Zenka kl. Va. Uczniowie wraz z opiekunem i koordynatorem konkursu szkolnego, Stanisławem Tokarskim 9 kwietnia br. wyruszyli do Warszawy, gdzie na uczelni Grupy Vistula przy ul Stokłosy, 10 kwietnia odbył się finał tego konkursu. Test był niezmiernie trudny, a na rozwiązanie 30 zadań nasi reprezentanci mieli zaledwie 60 min. I choć nie zostali zwycięzcami, to i tak odnieśli oni spektakularny sukces i przeżyli wspaniałą przygodę. Naszym finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrz Matematyki Gminy Połczyn-Zdrój klas IV, V i VI

Jest to już VII edycja tego konkursu, który organizowany jest w marcu z okazji Światowego Dnia Liczby Pi  przez nauczycieli matematyki p. Agnieszkę Nitras i Stanisława Tokarskiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Rady Miejskiej w Połczynie-Zdroju, która ufundowała nagrody książkowe.  W tym roku zaszczycili nas swoim udziałem uczniowie ze szkół w Toporzyku i Redle, a zwycięzcami okazali się nasi uczniowie. W kategorii klas IV: I miejsce zajął Hubert Kowalski, II - Nikodem Lembowicz, III - Szymon Kulesza. Wśród uczniów klas V: I miejsce zajął Jan Szczepański, II - Franciszek Zenka, III - Oliwia Płoszaj. Z klas VI I miejsce zajął Wojciech Biskup, II - Alicja Górska, III - Hanna Frączyk. Wszystkim gratulujemy sukcesu i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie już za rok.

Konkurs Matematyczny Pangea

Na początku marca 2017 r. odbył się w naszej szkole już po raz drugi międzynarodowy konkurs matematyczny "Pangea", w którym wzięło udział 38 uczniów naszej szkoły. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na wyniki, które ukażą się 20 marca.

Konkurs Matematyczny

Dnia 3 października 2016 r. 0 godz. 10.30 w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas VI. Do etapu rejonowego zostali zakwalifikowani uczniowie:

1. Górska Alicja - VI a

2. Biskup Wojciech - VI c

3. Frączak Hanna - VI a

4. Michalski Wojciech - kl. VI d

Wojtek Biskup zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.