Poraj - herb rodzinny Mickiewiczów

W związku z obchodami 75- lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Połczynie- Zdroju, uczniowie klasy III a tejże szkoły poznawali historię rodu Mickiewiczów. Dowiedzieliśmy się, że nasz patron Adam Mickiewicz- wielki polski poeta, działacz polityczny, publicysta, tłumacz, filozof, mistyk, nauczyciel akademicki wywodził się z rodziny, która za swój herb obrała Poraj. To była pouczająca i ciekawa lekcja historii. Tak oto uczniowie klasy III a zilustrowali Poraj- herb rodziny Mickiewiczów.

prev next

75 - lecie plener plastyczny

Z okazji 75- lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im.Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju klasa IVb wraz z wychowawcą Agnieszką Łakomiec zorganizowała plener plastyczny pt. ,, Nasza szkoła ".

Uczniowie wykonali prace przedstawiające budynek szkolny i pomnik dedykowany naszemu patronowi .

prev next

Jakie bajki opowiadali rodzice małemu Adasiowi?

Dnia 1 czerwca uczniowie klasy Vb Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza przygotowali krótką prezentację na wylosowany temat, związany z obchodem 75-lecia naszej szkoły: "Jakie bajki opowiadali rodzice małemu Adasiowi?" Karol Grzelec i Oskar Dziurdziński przygotowali bajki i zaprezentowali je klasie – uczniowie chętnie słuchali, a następnie dyskutowali na temat morału jaki z nich wynika. Pozostali uczniowie pomogli w przygotowaniu gazetki na temat "bajek".

Wychowawca klasa Vb
Hanna Mizuła

prev next

Żaby i ich króle

Rzeczpospolita żabska wodami i lądem

Szerzyła się od wieku, a stała nierządem…

W tej bajce Adama Mickiewicza, patrona naszej Jedynki, żaby zatęskniły za życiem pod rządami króla. Czy udało im się owego wybrać i co z tego wyniknęło? Przekonajcie się sami oglądając inscenizację klasy 6a z okazji uroczystości 75-lecia naszej szkoły.

Lubię moją szkołę za... - konkurs plastyczny

Z okazji 75 lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie - Zdroju wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs plastyczny pt. "Lubię moją szkołę za...", w którym nagrodzono następujących uczniów:

1 miejsce: Amelia Stasiak kl. 2a

1 miejsce: Aleksandra Ozymko kl. 2a

2 miejsce: Kacper Bartczak kl. 3b

2 miejsce: Oliwia Mastyjan kl. 1a

3 miejsce: Aleksandra Konat kl. 3a

3 miejsce: Igor Kozieł kl. 5a

Prace konkursowe można oglądać na wystawie, która zdobi korytarz szkoły.

prev next

W ogródku Zosi...

W ogródku Zosi... Pod tym tytułem klasa II b przygotowała makietę ogrodu o którym wzmiankę czytamy w "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie warzywa uprawiano w ogrodzie Zosi, jak je przechowywano, jakie kwitły w nim kwiaty, jakie rosły zioła, drzewa i krzewy. Klasa II b przygotowała też warsztat zdobienia słoików, gdyż z pewnością przeróżne konfitury, dżemy, mikstury i soki w czasach mickiewiczowskich przechowywano w słoikach, słojach, kamiennych garnkach. Wszystko to było robione ku czci patrona naszej szkoły i związane jest z obchodami jej 75-lecia.

prev next

Film o naszej szkole

Świetlica dawniej i dziś