Mistrzostwa Szkól Powiatu Świdwińskiego

W dniu 28.10.2017r w Publicznej Szkole Podstawowej w Redle odbył się Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkół Powiatu Świdwińskiego. W zawodach uczestniczyło 53 zawodników. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: Pan Mirosław Pierz Wiceburmistrz Połczyna-Zdroju, Pan Roman Kozubek Naczelnik Wydziału Spraw Społeczno-Oświatowych, Pani Helena Lech Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Pan Maciej Szwed Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Redle oraz PanWiesław Bućko Prezes Klubu Szachowego „Caissa” w Połczynie-Zdroju.

Motywem przewodnim turnieju była sentencja, geniusza szachów z XIX wieku Paula Morphy „Nauczcie dzieci grać w szachy a o ich przyszłość możecie być spokojni”. Ideą „spotkań z szachami” jest wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży: kształcenie pamięci, umiejętności abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwijanie wyobraźni przestrzennej. Gra w szachy wpływa na rozwój intelektu, rozbudza zdolności twórcze, uczy umiejętności analizy i rozwiązywania napotkanych problemów. Gra w szachy uczy przegrywać i odnosić sukcesy. Turniej szachowy jest dobrą okazją do oderwania młodzieży od komputerów, stwarza możliwość do zawiązania nowych znajomości, uczy sportowej rywalizacji.

Zawody wygrał Łukasz Truszkowski, były absolwent Zespołu Szkół Publicznych w Redle. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Maria Pizon, gimnazjalistka z Sławoborza. Specjalną nagrodę, ufundowaną przez Panią Helenę Lech, otrzymał najmłodszy uczestnik zawodów, Piotrek Bogusz z Połczyna –Zdroju. W kategorii Szkół Podstawowych chłopców klas 1-3, I miejsce zajął Karol Śliz z Połczyna –Zdroju, II miejsce zajął Wojciech Lubasiński z Połczyna-Zdroju , III miejsce zajął Władysław Kotowski ze Świdwina. W kategorii Szkół Podstawowych dziewcząt klas 1-3, I miejsce zajęła Antonina Orłowska z Redła, II miejsce zajęła Zuzanna Kosobucka ze Świdwina, III miejsce zajęła Michalina Michna ze Świdwina. W kategorii chłopców klas 4-7, I miejsce zajął Szymon Wdowiak ze Sławoborza, II miejsce zajął Marcelino Szustalik z Redła, III miejsce zajął Miłosz Pizon ze Sławoborza. W kategorii dziewcząt klas 4-7 I miejsce zajęła Natalia Puszkiewicz ze Świdwina, II miejsce zajęła Gabriela Kantek ze Sławoborza, III miejsce zajęła Oliwia Drabiuk ze Sławoborza. W kategorii Gimnazjum chłopców I miejsce zajął Michał Dąbrowski ze Sławoborza, II miejsce zajął Szymon Kalinowski z Połczyna-Zdroju, III miejsce zajął Damian Słoboda ze Sławoborza. W kategorii Gimnazjum dziewcząt I miejsce zajęła Maria Pizon, II miejsce zajęła Marcelina Krawczak , III miejsce zajęła Julia Szott, cała trójka ze Sławoborza. W kategorii Szkół Średnich I miejsce zajął Łukasz Truszkowski z Połczyna Zdroju, II miejsce zajął Damian Strzałkowski z LO w Świdwinie, III miejsce zajął Patryk Muszyński z Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie. Nagrodę Fair-Play, za szlachetną, sportową i opiekuńczą postawę otrzymał Patryk Muszyński. Nad sprawnym przebiegiem zawodów, czuwali Pan Waldemar i Jolanta Łuc, nauczyciele z Zespołu Szkół Publicznych w Sławoborzu, oraz Panowie Jarosław Śliz i Robert Smętek. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody i pamiątkowe medale.

Organizatorzy turnieju bardzo się cieszą z licznego udziału w zawodach uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Świdwinie. Równocześnie już teraz pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do udziału w Otwartych Szachowych Mistrzostwach Szkół Powiatu Świdwińskiego, które odbędą się w drugiej połowie listopada tego roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Redle. /kontakt 721127792/

Wiesław BućkoPartnerzy zawodów:

Starostwo Powiatowe w Świdwinie

UMiG w Połczynie-Zdroju

Nadleśnictwo Świdwin

Nadleśnictwo Połczyn-Zdrój

Biurkom-FlampolSp.zo.o z Szeligowa