II szkolne biegi z okazji Święta Niepodległości- 11 Listopada

W PSP Nr 1 po raz drugi uczciliśmy Święto Niepodległości na sportowo. 10 listopada w piątek na 5. godzinie lekcyjnej na boisku szkolnym stawiły się reprezentacje klas IV- VII- biegacze- dziewczęta i chłopcy (około 100 zawodników) oraz dopingujący im koledzy
i koleżanki z klas wraz z nauczycielami. Biegi przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego i opiekunowie SU.

Pogoda dopisała, a młodzi zawodnicy zmagali się z trasą przebiegu w swoich kategoriach. Biegi akcentowały trud odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Uczniowie spisali się na medal, wszyscy ukończyli bieg. Trasa wiodła dookoła placu przyszkolnego- ulicą Grunwaldzką wzdłuż budynku Policji, następnie Wojska Polskiego koło garaży szkolnych- meta na boisku. Klasy IV-V biegły jedno okrążenie, VI-VII po dwa okrążenia. Najlepsi zostali udekorowani pamiątkowymi medalami przez p. dyrektor Ewę Dunder i p. Pawła Świebodzkiego, wszyscy otrzymali słodki poczęstunek oraz ciepłą herbatę.

Oto nasi zwycięzcy:

Klasy IV