Gość specjalny "Radaru"

W siedzibie naszej gazetki „Radar”, czyli w bibliotece szkolnej, gościliśmy pana Ryszarda Bańkę- Dziennikarza i Radiowca (m.in. redaktor naczelny „Połczyńskich Wiadomości Kulturalnych” oraz dziennikarz Polskiego Radia Koszalin). Nasi młodzi redaktorzy i „radarowi” sympatycy spotkali się z gościem w środę, 22.11 w godz. 13.00-14.30, aby zgłębić tajniki pracy dziennikarza, o której pan redaktor Bańka chętnie im opowiadał. Uczniowie dowiedzieli się, że artykuł często rodzi się w bólach, a swój pierwszy tekst do gazety pan Ryszard poprawiał piętnaście razy; czym różni się redaktor od dziennikarza, jaka jest rola korektora; o powstawaniu gazety; o prawach autorskich.

Nasza gazetka, choć niewielkich rozmiarów, to także ogrom pracy, o czym wiedzą ci, co ją tworzą- młodzi redaktorzy i starsi korektorzy oraz składający- p. Stanisław Tokarski.

Uczniowie zadawali pytania m.in. o to, jak napisać ciekawy artykuł, jak i skąd pozyskiwać informacje, jak przeprowadzać ciekawe wywiady. W czasie spotkania przeglądano archiwalne numery „Połczyńskich Wiadomości” oraz ostatni numer „Radaru”. Uczniowie ucieszyli się, że znaleźli w lokalnej gazecie wiele wiadomości z życia naszej Szkoły oraz zdjęcia, na których rozpoznawali siebie, redakcja „Radaru” współpracuje bowiem z „Wiadomościami” od kilku lat.

Redaktor Bańka zachęcał młodych redaktorów do dalszej współpracy i poprosił o przesyłanie ciekawych artykułów. Redaktorzy obiecali opisać szkolne akcje charytatywne do numeru grudniowego oraz przesłać niektóre materiały z „Radaru” nr 1/2017. W spotkaniu uczestniczyła p. dyrektor Ewa Dunder oraz opiekunki gazetki w roli korektorek- panie Beata Weksej i Elżbieta Stempak.