Połczyński Festiwal Szachowy

W dniu 11 i 12 marca 2017 r. w sanatorium „Gryf” w Połczynie-Zdroju, odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego w Szachach w Kategorii Junior i Senior. W pierwszym dniu 67 młodych szachistów rywalizowało w turnieju Junior o Puchar Pana Mirosława Majki – Starosty Powiatu Świdwinskiego. Pierwsze miejsce zajął Hamkało Paweł z Szczecina, drugie miejsce zdobył Modzelik – Kłoda Michał z Szczecina, trzecie miejsce wywalczył Pizon Miłosz z Sławoborza. W kategorii klasa 1-3 dziewczynki, I-miejsce zajęła Byszewska Julia, II-miejsce zajęła Byszewska Hanna /bliźniaczki z Kołobrzegu/, III-miejsce zajęła Wittych Julia z Koszalina. W kategorii klasa 1-3 chłopcy, I-miejsce zajął Śliz Karol z Połczyna-Zdroju, II-miejsce zajął Wdowiak Szymon z Sławoborza, III-miejsce zajął Panuś Michał z Koszalina. W kategorii klasa 4-6 dziewczynki, I-miejsce zajęła Górska Ala z Połczyna-Zdroju, II-miejsce zajęła Drabiuk Oliwia, III-miejsce zajęła Kupiec Kinga obie zawodniczki z Sławoborza. W kategorii klasa 4-6 chłopcy, I-miejsce zajął Hamkało Paweł z Szczecina, II-miejsce zajął Pizon Miłosz z Sławoborza, III-miejsce zajął Wittych Maciej z Koszalina. W kategorii Gimnazjum dziewczęta, I-miejsce zajęła Pizon Maria z Sławoborza, II-miejsce zajęła Mnich Aleksandra z Sławoborza, III-miejsce zajęła Kot Martyna z Sławoborza. W kategorii Gimnazjum chłopcy, I-miejsce zajął Modzelik Kłoda Michał z Szczecina, II-miejsce zajął zajął Strzałkowski Damian z Redła, III-miejsce zajął Zubko Eryk z Sławoborza. Nagrodę Fair play ufundowaną przez Panią Helenę Lech, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, organizatorzy przyznali Grzelak Jakubowi z Sławoborza. Najmłodszy uczestnik zawodów, sześcioletni Piotrek Bogusz z Połczyna-Zdroju otrzymał puchar Pana Janusza Podpory – Przewodniczącego Rady Miasta w Połczynie-Zdroju. Oficjalnego zakończenia i wręczenia nagród dokonał Pan Roman Kozubek, miłośnik i propagator gry w szachy. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe albumy ufundowane przez Starostwo Powiatowe, oraz karnety na basen w sanatorium „Gryf” ufundowane przez Uzdrowisko w Połczynie-Zdroju. Rodzice i opiekunowie młodych zawodników, byli pod wrażeniem miejsca i atmosfery zawodów. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali Pani Jola i Waldemar Łuc, nauczyciele i opiekunowie kółka szachowego w Sławoborzu, oraz członkowie Klubu szachowego „Caissa” w Połczynie-Zdroju Panowie Bućko Wiesław, Kowalczyk Ryszard i Śliz Jarosław.


W dniu 12.03.2017r, odbył się Otwarty Turniej Szachowy Powiatu Świdwińskiego w kategorii Senior. W zawodach wzięło udział 60 zawodników. Puchar Pani Barbary Nowak –Burmistrza Połczyna-Zdroju , zdobył Kubiak Jakub z Gryfic, zwycięzca otrzymał voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w sanatorium „Gryf” w Połczynie-Zdroju. Drugie miejsce zdobył Peter Rafał z Łobza, trzecie miejsce zdobył Stylinski Piotr z Kołobrzegu.

Puchar Pana Mirosława Pierza-Wiceburmistrza Połczyna-Zdroju, w kategorii najlepsza zawodniczka, zdobyła Duczmańska Nadzieja z Stargardu Szczecinskiego.Nad sprawnym, przebiegiem zawodów od strony sędziowskiej czuwał Pan Tararako Adam z klubu „Caissa” Połczyn-Zdrój.

Organizatorzy zawodów, dziękują Dyrekcji Uzdrowiska w Połczynie-Zdroju, za ufundowanie nagród, oraz za udostępnienie sali konferencyjnej do gry.

Uczestnicy zawodów, oraz osoby towarzyszące, wywieźli miłe wrażenia z Połczyna-Zdroju.


Partnerzy Turnieju:

Starostwo Powiatowe w Świdwinie

Uzdrowisko w Połczynie-Zdroju

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Połczynie-Zdroju

Polskie Składy Budowlane Paweł Szczęsny

Zakład Przetwórstwa Spożywczego „Solar” w Świdwinie

Firma Handlowo Usługowa Oficyna Stanisław Kiszkiel

Turniej Szachowy o Mistrzostwo Połczyna-Zdroju