Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego

W dniu 26.11. 2016 w Zespole Szkół Publicznych w Redle odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkół Powiatu Świdwinskiego. W zawodach uczestniczyło 70 zawodników. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Pan Roman Kozubek, Naczelnik Wydziału Spraw Społeczno-Oświatowych w Starostwie w Świdwinie , Pan Maciej Szwed Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Redle, Pan Bućko Wiesław Prezes Klubu Szachowego w Połczynie-Zdroju. W kategorii Szkoła Średnia, pierwsze miejsce zajął Truszkowski Łukasz z Świdwina. W turnieju gimnazjalistów zawody wygrał Damian Strzałkowski z Zespołu Szkół Publicznych w Redle, II-miejsce zajął Wróblewski Michał z Sławoborza, III-miejsce zajął Kalinowski Szymon z Połczyna-Zdroju. Najlepszą gimnazjalistką, okazała się Pizon Maria , II-miejsce zajęła Krawczak Marcelina, III-miejsce zajęła Szott Julia, wszystkie zawodniczki z Zespołu Szkół Publicznych w Sławoborzu. Puchar ufundowany przez Panią Helenę Lech, otrzymał najmłodszy uczestnik zawodów, Andrzej Aszyk z Szkoły Podstawowej w Połczynie-Zdroju. W kategorii Szkoła Podstawowa chłpocy klasa 1-3, I –miejsce zajął Panuś Michał z Koszalina, II-miejsce zajął Smolarek Filip z Połczyna-Zdroju, III-miejsce zajął Śliz Karol z Połczyna-Zdroju. W kategorii Szkoła Podstawowa dziewczynki klasa 1-3, I-miejsce zajęła Wittych Julia z Koszalina, II-miejsce zajęła Orłowska Antosia z ZSP w Redle, III-miejsce zajęła Aszyk Dalia z Połczyna-zdroju. W kategorii chłopcy klasa 4-6, I-miejsce zajął Kuczyński Michał z Gościna, II-miejsce zajął Pizon Miłosz z Sławoborza, III-miejsce zajął Szustalik Marcelino z Redła. W kategorii klasa 4-6 dziewczynki, I-miejsce zajęła Puszkiewicz Natalia z Świdwina, II-miejsce zajęła Drabiuk Oliwia z Sławoborza, III-miejsce zajęła Kotowska Julia z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świdwinie. Nad sprawnym przebiegiem zawodów, czuwali Pan Waldemar i Jolanta Łuc, nauczyciele z Zespołu Szkół Publicznych w Sławoborzu, oraz Pan Jarosław Śliz z Połczyna-Zdroju. Sędzia zawodów Pan Tomasz Kamieniecki z Koszalina wręczył kilkanaście certyfikatów,dla zawodników, którzy uzyskali IV lub V kategorie szachową.

Organizator Turnieju: Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Klub Szachowy „Caissa” w Połczynie-Zdroju.