„ Wakacje z Preclem”

„Wakacje z Preclem” to projekt edukacyjny zorganizowany przez p. Emilię Majchrzak, nauczycielkę j. polskiego. Jego realizacja spoczęła na  uczniach ubiegłorocznej klasy    V c.

Celem projektu było m.in:

-       doskonalenie umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnej w formie dziennika;

-       kształcenie umiejętności starannego pisania z zachowaniem reguł gramatycznych,         ortograficznych i interpunkcyjnych; 

-       rozwijanie umiejętności redagowania pracy w edytorze tekstu zgodnie z wymogami  edytorskimi;

-       kształcenie umiejętności tytułowania zdjęć i wysyłania ich na wskazany adres e-mail;

-       doskonalenie umiejętności zapisania pracy i wysłania jej w formie załącznika na wskazany adres  e-mail;

-       pobudzanie  postaw kreatywnych w procesie zdobywania umiejętności i  gromadzenia wiedzy;

-       kształcenie umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce;

-       kształcenie odpowiedzialności za własne postępy i efekty pracy zespołowej;

-       nauka samodzielności;

-       wychowanie do aktywności w życiu zbiorowym;

-       rozwijanie właściwych relacji interpersonalnych między uczniami;

-       tworzenie dobrej atmosfery w klasie sprzyjającej efektywnej pracy dydaktycznej     i    wychowawczej;

-       kształcenie umiejętności współpracy i dobrej organizacji;

-       integracja zespołu klasowego.

Zadaniem każdego ucznia realizującego projekt było zorganizowanie minimum jednodniowego pobytu w swoim domu pieskowi o imieniu Precel w terminie zgodnym z ustalonym w zespole klasowym harmonogramem oraz udokumentowanie wizyty Precla w formie  kartki z dziennika (napisanej w imieniu pieska) ubogaconej o minimum dwie fotografie, a następnie przesłanie  pracy na wskazany adres mailowy nauczycielki oraz przekazanie pieska kolejnemu uczestnikowi projektu.

Praca nad realizacją projektu rozpoczęła się 22 czerwca 2015r., a zakończyła

2 listopada br. publiczną prezentacją, w czasie której uczniowie obecnej kl.VI c i zaproszeni goście (p. dyrektor Ewa Dunder i p. wicedyrektor Katarzyna Kowalczyk) mogli obejrzeć dziennik Precla w postaci prezentacji multimedialnej.

Jak się okazało uczniowie „od pierwszego wejrzenia” pokochali maskotkę, która trafiła do nich wprost ze sklepowej półki.  Pieska nazwali imieniem Precel, oprowadzili po szkole, zapoznali z nauczycielami, zabrali na lody i zapewnili mu  cudowne wakacje. Dzięki nim Precel m.in. zwiedził Francję (był w Disneylandzie, wspinał się na wieżę Eiffla, zwiedzał Luwr), był też na Kaszubach (w Szymbarku widział dom do góry nogami i najdłuższą deskę świata), odpoczywał nad jeziorem niedaleko Połczyna, grał w siatkówkę, oglądał mecze piłki nożnej, był także w Kinie Goplana (gdzie obejrzał drugą część filmu „ Ted”) i na basenie, a kolejne dwa tygodnie spędził w Chorwacji, gdzie m.in. miał okazję wybrać się do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Po wizycie u kolejnej osoby Precel stawał się bogatszy o kolejny prezent.  W chwili obecnej jego walizka wypełniona jest ubrankami, obrożami i wszelkiej maści gadżetami. On sam zaś w bereciku na główce , z szyją przewiązaną ciepłym szaliczkiem wiernie towarzyszy uczniom klasy VI c , zarówno podczas lekcji j. polskiego , jak i lekcji wychowawczej.

Poniżej zamieszczamy link do „Dziennika Precla” autorstwa uczniów obecnej klasy VIc.

Dziennik Precla