To był maj…

Tegoroczny maj był prawdziwą gratką dla czytelników biblioteki szkolnej przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Połczynie-Zdroju. W czwartek, 21 maja miał miejsce opisany już konkurs czytelniczy „W świecie Jeżycjady”, zaś 28 maja, na drugiej godzinie lekcyjnej, stanęli w szranki miłośnicy „Opowieści Magicznego Drzewa”.

Wśród tych, którzy przeczytali cztery wymagane części cyklu, czyli: „Czerwone krzesło”, „Tajemnicę mostu”, „Olbrzyma” i „Pojedynek” znaleźli się: Maja Ulidowska- V c, Antoni Żuchowski- V c, Tymoteusz Witek- IV a, Kinga Marcinkiewicz- III b, Oliwia Mazan- IV d i Aleksandra Miter- V c.

Konkurs miał podobną formułę do znanego z telewizji konkursu „Jeden z dziesięciu”, czyli przebiegał etapami, w czasie których zawodnicy zdobywali punkty za poprawne odpowiedzi lub tracili szanse. Utrata trzech szans eliminowała zawodnika z dalszego udziału w konkursie.

Do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy osoby: Kinga Marcinkiewicz, Antoni Żuchowski i Tymoteusz Witek. Momentem decydującym o przebiegu finału było losowanie rekwizytów, które należało powiązać z konkretnym bohaterem lub historią. Od tej chwili finał przypominał starcie dwóch gigantów. Publiczność- klasa III b nie wytrzymywała napięcia 
i coraz głośniej dopingowała swoją zawodniczkę, co w żadnej mierze nie dekoncentrowało opanowanego i skupionego zawodnika z V c. Ostatecznie jednym punktem zwyciężył Antoni Żuchowski z V c, zaś zaszczytne drugie miejsce zdobyłaKinga Marcinkiewicz z klasy III b.

Na apelu podsumowującym rok szkolny Zwycięzca otrzyma e-czytnik.