POŁCZYN-ZDRÓJ MA WICEMISTRZA POLSKI W TENISIE ZIEMNYM W SINGLU I W DEBLU

Czwarty raz w malowniczym uzdrowiskowo-wypoczynkowym Połczynie-Zdroju odbyły się mistrzostwa Polski  Nauczycieli w tenisie ziemnym. Tenisowe zmaganie trwały od 19.06 do 21.06.2015. Żeby tradycji stało się zadość głównym reżyserem turnieju, tak jak w roku ubiegłym, była pogoda. Na turniej zjechała grupa tenisistów i tenisistek reprezentujących: Warszawę, Jestrzębie-Zdrój, Kołobrzeg, Lwówek Śląski, Gdańsk,  Koszalin, Gryfice, Opalenie, Chojnice, Olsztyn. Większość uczestników to instruktorzy oraz trenerzy tenisa, a więc o poziom turnieju nie trzeba było się martwić ku uciesze kibiców, którzy towarzyszyli rozgrywkom od pierwszej do ostatniej piłki turniejowej. Rozegrano trzy kategorie: OPEN mężczyzn i OPEN kobiet, +45 mężczyzn.

W kategorii OPEN kobiet Mistrzem Polski została PLAK KATARZYNA (Chojnice), Wicemistrzem TARACH MONIKA (Olsztyn), a trzecie miejsce na podium zajęła PELOWSKA EWA (Koszalin).

W kategorii OPEN mężczyzn Mistrzem Polski został NOWAK MACIEJ (Warszawa), Wicemistrzem SOBCZYK TOMASZ (Koszalin), trzecie miejsce zajęli OSICKI DARIUSZ (Połczyn-Zdrój), CEJER TOMASZ (Opalenie).

W kategorii +45 mężczyzn Mistrzem Polski zosłał LISAK ROMAN (Lwówek Śląski), Wicemistrzem OSICKI DARIUSZ (Połczyn-Zdrój), trzecie miejsce zajęli TREMBOWSKI Kazimierz (Kołobrzeg) i CEJER TOMASZ (Opalenie).

W kategorii par deblowych Mistrzami Polski zostali NOWAK MACIEJ/CEJER TOMASZ, Wicemistrzami  OSICKI DARIUSZ/ZOCHNIAK ROBERT, trzecie TREMBOWSKI KAZIMIERZ/KUŹDRZAŁ KRZYSZTOF.

Turniej mógł odbyć się dzięki niezawodnym sponsorom: Uzdrowisku Połczyn S.A., Polska Aronia, Cukiernii Wilk. Organizatorzy to: Połczyńskie Towarzystwo Tenisowe i Sportowe „Mecz”, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Połczynie-Zdroju, Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Połczynie-Zdroju. Nagrody wręczali Adam Zygmunt (Prezes Okręgu Zachodniopomorskiego ZNP), Wojciech Szczęsny (wiceprezes Okręgu Zachodnipomorskiego ZNP), Ireneusz Kławciuć (prezes oddziału ZNP w Połczynie-Zdroju) i Dariusz Osicki (prezes PTTiS „Mecz”).  Turniej rozgrywany w ramach rozgrywek Polskiego Związku Tenisowego.