Konkurs języka polskiego

Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie zachodniopomorskim (do pobrania)

W środę, tj.30 września br., na terenie naszej placówki odbył się szkolny etap Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas piątych i szóstych. Konkurs rozpoczął się punktualnie o godzinie 8.30, a uczestnicy mieli 60 minut na wykonanie 13 zadań.

Test składał się z dwóch części: literacko-językowej oraz wypracowania, w którym należało opisać wakacyjny wypoczynek nad wodą.

Najwięcej punktów zdobyli: Lidia Pachciarek , Małgorzata Wieczorkiewicz, Hubert Książek i Kalina Bujnicka. Uczniowie ci zakwalifikowali się tym samym do etapu rejonowego, który odbędzie się  16 listopada 2015r. w  Publicznym Gimnazjum nr 1 w Świdwinie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.