Rejonowy etap  Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego

16 listopada 2015 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Świdwinie odbył się rejonowy etap  Konkursu Języka Polskiego, do którego przystąpiło czworo uczniów klas szóstych naszej szkoły.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się uczennica klasy VIc Kalina Bujnicka.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a finalistce życzymy dalszych sukcesów :-) :-) :-)

Wielcy Polacy- konkurs historyczny

              24 listopada br. w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs historyczny pt. " Wielcy Polacy". Zagadnienia konkursowe dotyczyły działalności:

   - Bolesława Chrobrego- pierwszego króla Polski

   - Kazimierza Wielkiego- ostatniego króla z dynastii Piastów

   - Tadeusza Kościuszki- naczelnika powstania z 1794 roku

   - Jana Pawła II- polskiego papieża, twórcy ekumenizmu.

          Nasi uczniowie przygotowywali się do konkursu z dużym zaangażowaniem, uczestniczyli w zajęciach koła historycznego, wyszukiwali informacje dotyczące w/w postaci. Wyniki niebawem, tymczasem trzymamy kciuki za pozytywne wyniki pasjonatów historii. Dzieci przygotowała, konkurs przeprowadziła i nadzorowała pani Beatka Mamrot :-)


Teatrzyk kukiełkowy w klasie II f

26 listopada 2015 r.  uczniowie klasy 2 f wraz z wychowawczynią panią Wioletą Fidler przygotowali klasowy teatrzyk kukiełkowy pt.: "Przygoda ze smokiem". Wcześniej dzieci na lekcjach techniki wykonały kukiełki oraz opracowały w grupach scenariusz występu. Uczniowie wykazali się bujną wyobraźnią i kreatywnością. Wszystkie występy były bardzo ciekawe.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie II f

25 listopada 2015r. klasa 2f obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. W ten dzień dzieci mogły przynieść do klasy swojego misia lub inną pluszową zabawkę ( Pani Wioletta również). Wszyscy opowiadali o tym, jakie imię nosi ich zabawka, skąd ją mamy i co lubimy z nią robić. Uczniowie poznali również tego dnia inne misie, które są bohaterami bajek. W ten dzień dzieci przyniosły również do klasy przeczytaną lekturę pt.: "Kubuś Puchatek". Od tego dnia przez trzy dni dzieci będą rozmawiały  o Kubusiu, Stumilowym Lesie i jego mieszkańcach.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 

Z okazji święta edukacji składamy wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Pracownikom naszej szkoły najpiękniejsze życzenia czerpania radości i satysfakcji wynikającej z rozwijania siebie i wszystkich osób, z którymi się stykamy :-)

Wszystkiego, co najpiękniejsze, Kochani :-)

14 października 2015 zajęcia opiekuńczo- wychowawcze odbędą się w świetlicy szkolnej w godz.: 6.30 - 16.00

Autobusy we wszystkich kierunkach odjeżdżają o godz. 12.30

Stołówka szkolna czynna od godz. 11.oo 

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy — Karta praw i obowiązków nauczyciela (Dz. U. z 1972 r. Nr 16, poz. 114) pod nazwą Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej (Dz. U. z 1982 r. Nr 3, poz. 19 z poźn. zm.).

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

     30 września 2015 o godz. 8.30 odbył się Konkurs języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Zmagania naszych uczniów trwały godzinę pod czujnym okiem pań: Katarzyny Kowalczyk, Beaty Zabrockiej-Weksej, Elżbiety Stempak i Anny Bartkowiak, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem kankursu i trzymały kciuki za powodzenie. Niebawem podamy wyniki, na które czekamy z niecierpliwością.

konkurs języka polskiego

konkurs języka polskiego

----------------------------------------------------------------------------------

SZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE

Przez cały rok szkolny 2014/2015 grupa uczniów PSP nr 1 w Połczynie-Zdroju uczęszczała na zajęcia szkółki pływackiej prowadzonej od dwudziestu lat przez instruktora pływania Dariusza Osickiego na basenie krytym sanatorium Gryf. Corocznym podsumowaniem pracy młodych adeptów pływania są zawody pływackie, które odbywają się w czerwcu. Uczestnicy zawodów podzieleni są ze względu na wiek i umiejętności. Liczna grupa rodziców, jak co roku, głośno i spontanicznie dopingowała w pływackich zmaganiach swoje pociechy.

Wyniki  zawodów:

Grupa I – kat. dziewczynki, chłopcy kl. I

 1. Mizuła Marysia
 2. Grzybowski Olek
 3. Osicki Piotrek
 4. Smolarek Filip

Grupa II – kat. chłopcy kl. 0-I

 1. Majkowski Jakub
 2. Stacharski Hubert
 3. Jeziorny Bruno

Grupa III kat. dziewczynki kl. III-IV

 1. Domitrz Martyna
 2. Gemza Julka
 3. Frączak Agata

Grupa IV kat. chłopcy kl. III-IV

 1. Stempak Krzysztof
 2. Jędrzejko Oskar
 3. Kruk Adam

Grupa V kat. dziewczynki kl. IV

 1. Frączak Hanna
 2. Stacharska Łucja
 3. Mincel Klaudia

Najlepsi pływacy otrzymali pamiątkowe medale, a wszyscy uczestnicy słodki poczęstunek i nagrodę rzeczową. Zawody zorganizowała  firma TEMPO-SPORT (Dariusz Osicki), współorganizator to Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Połczynie-Zdroju.

Dariusz Osicki